Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAFPP6616C1ZT
Call 08047812989 86% Response Rate
Send Enquiry
| Length(mm) | 70 mm |
| Material | Seamless Pipe |
| Type | Reduced Shank |
| Color | Yellow |
| Technique | Hot Rolled |
| Usage/Application | Piling, Minning, Drilling |
| Country of Origin | Made in India |
| Finoshed | Color Coated |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Length(mm) | 30 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Reduced Shank |
| Color | Yellow |
| Technique | Hot Rolled |
| Usage/Application | Kelly Bar |
| Country of Origin | Made in India |
| Finished | Color Coated |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Size | 250 mm |
| Length | >300 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Length(mm) | 60 mm |
| Material | Carbide Tipped |
| Type | Reduced Shank |
| Color | Black |
| Technique | Hot Rolled |
| Usage/Application | Construction |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Jay Ambe Engineering |
| Size | 500,600,700,800,900,1000,1200,1500 |
| Application | Winch Machine Pump |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Type | Straight Shank |
| Material | High Speed Steel |
| Length | 60 mm |
| Usage/Application | Piling |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
| Sizes | 25 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Length(mm) | 100 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Reduced Shank |
| Color | Yellow |
| Technique | Hot Rolled |
| Usage/Application | Construction |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material | High Strength Steel |
| Type | Interlocking or Friction |
| Usage/Application | Piling |
| Torque | 130 to 450 KNM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Length(mm) | 40 mm |
| Material | Mild Steel |
| Type | Reduced Shank |
| Color | Red |
| Technique | Hot Rolled |
| Usage/Application | Construction |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Material | Mild Steel |
| Type | Straight Shank |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
| Drive Size | 1/2 Inch |
| Operating Voltage | 220 V |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Length(mm) | 100 mm |
| Material | High Speed Steel |
| Type | Straight Shank |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | > 10 mm |
| Brand | Jay Ambe Engineering |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Kg
| Length | 10 inch |
| Material | Mild Steel |
| Color | Multi Color |
| Shape | Rectangular |
| Brand | JAE |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Length(mm) | 30 mm |
| Type | Reduced Shank |
| Material | Iron |
| Color | Yellow |
| Brand | JAE |
| Technique | Hot Rolled |
| Usage/Application | Construction |
| Country of Origin | Made in India |
| Finished | Color Coated |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Diameter | 350 mm |
| Color | Yellow |
| Weight | 15 kg |
| Thickness | 210 mm |
We are offering wide range of Kelly Bottom Flange to our clients.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Piece
| Drive Size | 1/2 Inch |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Socket Type | Hexagonal |
| Finishing | Color Coated |
| Treatment | Hot Rolled |
View Complete details
| Material | ST52 |
| Usage/Application | Rotary Machine |
| Weight | 120 kg |
| Length | 1 m |
| Diameter | 325 mm |
| Corrosion Resistance | Yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10000 Piece
| Length(mm) | 60 mm |
| Material | Solid Carbide |
| Type | Straight Shank |
| Color | Silver |
| Technique | Hot Rolled |
| Usage/Application | Wheels |
View Complete details
| Material | MS |
| Color | Customised |
| Usage/Application | Piling, Minning, Drilling |
| Features | Easy To Install , Long Life |
| Machine Type | Piling Rig |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details