Mumbai, Maharashtra
GST No. 27AAFPP6616C1ZT
Call 08047812989 86% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Automation Grade | Manual |
| Applicable Area | Pile Bore |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 400 mm-1500 mm dia as per client requirement |
| Loading Capacity | 500 kg |
| Treatment | Hot Rolled |
| Finished | Color Coated |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Kg
| Material | Mild Steel |
| Size | 25 mm |
| Warranty | 6 months |
| Weight | 1 Ton Approx |
| Color | Multi Color |
| Country of Origin | Made in India |
| Treatment | Hot Rolled |
| Finished | Color Coated |
View Complete details